В Україні виявлено випадки циркулюючого поліовірусу вакцинного походження

Європейське регіональне бюро було проінформовано про два виявлені випадки циркулюючого поліовірусу вакцинного походження типу 1 (цПВВП1) в Україні. Ці два випадки мають генетичну схожість. Це вказує на те, що йде активна передача цПВВП1. ВООЗ і ЮНІСЕФ надають підтримку Міністерству охорони здоров’я України у проведенні термінових і активних заходів у відповідь.

Штам був виділений у двох дітей в Закарпатській області на південному заході України. На момент початку паралічу одній дитині було 4 роки, іншій – 10 місяців; обидві дитини не були вакциновані проти поліомієліту.

Циркуляція цПВВП сталася через низьке охоплення вакцинацією в Україні, що спостерігається починаючи з 2008 р У 2014 р лише 49% дітей були повністю вакциновані проти поліомієліту. В даний час рівень охоплення вакцинацією проти поліомієліту серед дітей у віці до року становить лише 14,1%, що обумовлено браком вакцин.
ВООЗ і ЮНІСЕФ надають Міністерству охорони здоров’я технічну допомогу і підтримку на місцях у плануванні та проведенні додаткових заходів з імунізації оральною поліовакциною (ОПВ), спрямованих на швидке припинення циркуляції вірусу. ОПВ є найбільш ефективною вакциною для зупинки поширення поліовірусу та забезпечення колективного імунітету.

ВООЗ рекомендує всім країнам, особливо тим, жителі яких підтримують зв’язки або часто здійснюють поїздки в країни та області, де реєструються випадки поліомієліту, зміцнити епіднагляд за випадками гострого в’ялого паралічу і підтримувати високий рівень охоплення плановою імунізацією. Всі особи, що здійснюють поїздки в регіони, з небезпекою поліомієліту, повинні бути повністю вакциновані проти цього захворювання.

За матеріалами ВООЗ

Leave a comment

Your email address will not be published.

*