У Комітеті Верховної Ради України з охорони здоров’я відбувся круглий стіл, присвячений проблемі антибіотикорезистентності та інфекційного контролю

7 жовтня 2016 року в Комітеті Верховної Ради України з охорони здоров’я відбувся круглий стіл, присвячений проблемі антибіотикорезистентності і інфекційного контролю. Учасники круглого столу відзначили, що стійкість збудників інфекційних захворювань до антибіотиків сьогодні є однією з найбільш серйозних загроз для охорони здоров’я. Також ситуація ускладнюється тим, що в Україні на сьогодні немає національної стратегії та плану дій щодо раціонального використання протимікробних препаратів як в охороні здоров’я, так і у ветеринарній медицині.

На заході з доповіддю виступив голова Національного Комітету України з антимікробної резистентності та інфекційного контролю, завідувач кафедри мікробіології та епідеміології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика професор Айдин Салманов. Він інформував учасників круглого столу про захворюваність інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги та тенденції розвитку антибіотикорезистентності збудників цих інфекцій в Україні.

Професор Айдин Салманов презентував учасникам заходу свою книгу «Антимикробная резистентность и инфекции, связанные с оказанием медицинской помощи в Украине», де представлені результати епідеміологічного аналізу захворюваності внутрішньолікарняними інфекціями і антибіотикорезистентність їх збудників в Україні за 2010-2014 рр. У книзі також представлені рекомендації щодо вдосконалення системи епідеміологічного нагляду та підвищення ефективності комплексу профілактичних і протиепідемічних заходів, спрямованих на стримування появи та поширення резистентних штамів мікроорганізмів.

У заході взяли участь народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, інших зацікавлених міністерств і відомств, департаментів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, Національної академії медичних наук України, вищих медичних навчальних закладів, медичних установ, асоціацій, а також представники міжнародних організацій та ЗМІ.

Krug_stol1

Krug_stol2

Leave a comment

Your email address will not be published.

*